Předznamenáním oslav 30 let KAVX v Lanškrouně byla o něco skromnější, zato životnímu prostředí prospěšná akce „Čisté město“. Ne že by se snad město Lanškroun vyznačovalo špínou a nepořádkem, to vůbec ne. Sem tam se ale nějaký ten odpadek povaluje, a pak je fajn, když se domluví parta lidí, kterým to není jedno a kterým nevadí párkrát ohnout záda a vyčistit třeba jednu lanškrounskou ulici. Těší nás, že takové lidi máme i v KAVX.

Sešlo se nás něco málo přes třicet. Rozděleni do pěti sběračských týmů jsme podle předem připravených map vyčistili poměrně velký kus Lanškrouna. Společným cílem nám bylo dětské provazové hřiště v lokalitě lanškrounských rybníků, kde jsme nejprve porovnali množství a druhy ukořistěných „pokladů“, roztřídili je a uzavřeli v pytlech. Nakonec jsme společně opékali buřty a došlo i na jinou než pracovní konverzaci...

Důležité je zmínit, že jedno družstvo bylo složeno převážně z dětí zaměstnanců, které nám byly platnými pomocníky. Akce se tak nakonec ještě stala, jak se dnes moderně říká, společensko-výchovným mládežnickým workshopem .

Posbírané „poklady“ zůstaly v cílovém místě v uzavřených igelitových pytlech a druhý den ráno byly svezeny firemním vozem na skládku.

Byla to povedená a prospěšná akce, kterou, jak věřím, v budoucnosti znovu zopakujeme.

Oddělení lidských zdrojů