Univerzita Pardubice a její fakulty se v pátek 5. října 2018 již po šesté připojily k celoevropské Noci vědců, což je vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy.
Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. Je to minimálně 5 hodin chytré zábavy.

AVX Lanškroun s touto univerzitou spolupracuje již dlouhodobě, proto jsme dostali příležitost se v rámci této akce zviditelnit. Pro děti jsme připravili zábavná stanoviště s tématem vesmíru. Zábavy si užily nejen děti, ale i dospělí.

Letošní Noc vědců se u nás poprvé konala v prostorách fakulty chemicko-technologické. Připraveno bylo 42 stanovišť našich 6 fakult a partnerských firem a středních škol. Budova doslova praskala ve švech pod náporem 1300 návštěvníků, z nichž někteří vydrželi od začátku až do 22 hodin. Doslova až po strop byla zaplněna posluchárna kde Michael Londesborough předvedl svou show na téma zvuk. Využili jsme i grafiku k noci vědců a naši návštěvníci označovali na ose 100 let české vědy, ve kterém významném desetiletí se narodili.