Závod KYOCERA AVX v Bzenci

Závod ve Bzenci o rozloze 25.000 m² výrobní plochy + 80.000m² volné plochy je zaměřen na výrobu konektorů. Jeho provoz byl zahájen v roce 2013 přesunem výroby ze závodu v Uherském Hradišti, kde měla výroba konektorů téměř 20ti letou tradici.

Naše konektory se instalují hlavně do řídících jednotek a do aktivních a pasivních bezpečnostních prvků. V rámci nových trendů v automobilovém průmyslu zaměřujeme naše konektory i na oblast autonomního řízení. Část naší výroby putuje do průmyslových aplikací, počítačů, mobilních telefonů, počítačových sítí a elektrokol. Důraz je kladen také na bezpečnost, kvalitu a spolehlivost produktů. Z hlediska dalšího rozvoje společnosti vidíme potenciál především ve sdílení zkušeností, investic do nových technologií, upevnění pozice na trhu, kde se KYOCERA AVX stává jedním z největších výrobců konektorů na světě. Kapacitu výroby rozšiřujeme získáváním nových projektů od zákazníků, konsolidací a přesunem výrob z mateřského závodu v Německu.

Konektory vyrábíme od vstupních komponent až po finální produkt. Tato soběstačnost nám umožnila překlenout těžké období v roce 2020, kdy se většina ostatních firem potýkala se nedostatkem vstupních materiálů. V posledních letech jsme výrobu výrazně automatizovali a digitalizovali, takže naši zaměstnanci pracují s nejnovějšími technologiemi, jako jsou vysokorychlostní výškové lisy, plně automatizované vstřikovací, osazovací linky a plně automatizované galvanické linky. Provoz nejmodernější plně automatizované galvanické linky byl zahájen v září 2021.

Vstřikování plastů - Moulding


Osazování konektorů - Stitching


Pokovování - Plating