Naše Příběhy

Lanškroun
Avatar

Pavel Kočí

Výzkumný a vývojový pracovník

V KYOCERA-AVX pracuji od září 2017. Nastoupil jsem do oddělení R&D, kde se podílím na výzkumu a vývoji nových typů tantalových kondenzátorů pro elektronický průmysl.

Jak ses o pozici dozvěděl ?

Po dokončení doktorského studia a krátké praxi na výzkumném institutu jsem se začal poohlížet po zaměstnání v soukromém sektoru. Reagoval jsem asi na 10 inzerátů po celé ČR. KYOCERA-AVX byla první firma, která mě pozvala na pohovor. Ta se rozhodně nesla v přátelském duchu a budoucího zaměstnavatele zajímali hlavně technické dovednosti. Dostal jsem spoustu prostoru na vlastní otázky a sám jsem byl překvapený, jak zajímavé věci se v KYOCERA-AVX dělají. Rozhodnutí a nabídku jsem dostal asi za 3 dny a většinu dalších pohovorů jsem zrušil s odůvodněním, že zajímavou práci jsem už našel.

Jakou formou probíhala Tvoje zkušební doba?

Prvních několik dní se mi věnoval přímý nadřízený, dostával jsem spíše rady typu kde a co najdu (interní předpisy, postupy, jídelnu atd…) a také samostudium. Asi po 10 dnech jsem nastoupil na výrobní kolečko, kde jsem asi 6 týdnů procházel většinu operací ve výrobě. V té době se mi vždy věnovali mistři a technologové daného úseku. Perličkou bylo snad jen to, že celý proces jsem absolvoval ve 12ti hodinových směnách, což byla rozhodně zajímavá zkušenost.

Na čem teď pracuješ?

Na starosti mám hlavně testování nových materiálů a postupů. Všechno se točí okolo vodivého polymeru, což je rozhodně zajímavé téma. Celkem nás je v týmu asi 8 lidí, ale spolupracujeme s celou řadou jiných institucí, jako jsou české i zahraniční vysoké školy a výzkumné ústavy. To je opravdu zkušenost, která je ve vývoji nezbytná. A jestli mám možnost růstu? Můžu Vás ujistit, že rostu každý den.

Co bys doporučil absolventům, kteří právě hledají práci?

Studentům bych doporučil začít spolupracovat s potenciálními zaměstnavateli už během studia. Ať už formou stáže nebo spolupráci na bakalářské či diplomové práci. Zájem o Vás určitě máme a mít budeme. Čerstvým absolventům bych pak doporučil neztrácet čas po škole zbytečnými aktivitami jako je sběr jahod v Irsku nebo dělání au pair služky v Londýně – anglicky už máte dávno umět! Oběma skupinám pak doporučuji volit zaměstnavatele, který to ve svém oboru myslí opravdu vážně a ví, co dělá.
Uherské Hradiště
Avatar

Pavel Dudešek

Zástupce mistra

V KYOCERA-AVX pracuji od dubna 2017. Začínal jsem jako operátor a seřizovač. Od srpna 2018 pracuji na pozici zástupce mistra na divizi TPC Power.

Jak ses o pozici dozvěděl ?

Po návratu ze zahraničí, kde jsem pracoval 6 let, jsem hledal práci s technickým zaměřením, vzhledem k vystudovanému oboru na střední průmyslové škole. O volném místu v KYOCERA-AVX jsem se dozvěděl od své sestry, která v KYOCERA-AVX pracuje už mnoho let.

Jaké byly první dny na pracovišti a samotné zapracování?

Už od prvního dne jsem si svou novou práci oblíbil, jelikož jsem mohl uplatnit své technické znalosti a praxi z předchozích zaměstnání. Přisel jsem do kolektivu fajn lidí, kteří mi s mým tréninkem hodně pomohli.

Na čem teď pracuješ?

Na starosti mám hlavně plánování a přípravu materiálu pro winding. Většinu času trávím přímo na windingu s operátory a seřizovači. Společně se staráme o plynulý chod strojů na navíjení kondenzátorů.

Co bys doporučil absolventům, kteří hledají práci ?

Hlavně se nebát a nepodceňovat své znalosti a schopnosti.
Lanškroun
Avatar

Tomáš Bosák

Programátor

V KYOCERA-AVX pracuji jako programátor. Nastoupil jsem na oddělení MIS, kde se podílím na vylepšování výrobního systému elektronického průmyslu kondenzátorů.

Jak ses o pozici dozvěděl ?

Z inzerátu na internetu. Přinesl jsem svůj životopis na personální oddělení, kontaktovali mě s nabídkou, zúčastnil jsem se pohovoru a za dva týdny nastoupil.

Jaké byly začátky v KYOCERA-AVX?

První měsíce v práci nebyly jednoduché. Necítil jsem se na práci programátora dostatečně připraven. Ale věděl jsem, že se dokážu rychle učit. A tak jsem studoval i doma po večerech.

Na čem teď pracuješ?

S kolegy neustále pracujeme na změnách v programu na sledování výroby podle požadavků technologů. Dále pak kontroluji přenášení dat mezi systémy.

Co bys doporučil absolventům, kteří právě hledají práci?

Buďte zdravě sebevědomí. Pokud máte o nějakou pozici opravdu zájem, zaměstnavatel to pozná a vaše šance na úspěch se zvýší.
Bzenec
Avatar

Lukáš Toman

Nákupčí technických dílů

Do Kyocera AVX Components s.r.o. jsem nastoupil v listopadu 2022 na pozici nákupčího technických dílů, kde zastřešuji nákup náhradních dílů pro stroje ve výrobě.

Jak ses o pozici dozvěděl?

Po roce a čtvrt práce na nákupním oddělení u bývalého zaměstnavatele jsem měl jasno, že pozice nákupčího a celkově logistika mě velmi baví, bohužel jsem neviděl potenciál dalšího růstu, tak jsem se začal poohlížet po novém zaměstnavateli. O pozici nákupčího ve společnosti Kyocera AVX Components s.r.o. jsem se dozvěděl na internetu přes portál Práce.cz, na inzerát jsem zareagoval a čekal na zpětnou vazbu. Během měsíce proběhly dvě kola výběrového řízení, ve kterém jsem obstál a mohl nastoupit.

Jaké byly začátky ve společnosti?

S nákupem jsem měl již nějaké zkušenosti z bývalého zaměstnání, ale bylo tu toho pro mě i tak mnoho nového. Naštěstí si mě pod svá křídla vzala kolegyně, která mě naučila všechno od A až po Z, za což jsem jí velmi vděčný. Na oddělení od prvních dnů panovala příjemná a přátelská atmosféra, takže jsem byl spokojený a novou práci jsem si oblíbil.

Na čem teď pracuješ?

Na starosti mám zabezpečení náhradních dílů, udržování skladových zásob a administrativu s tímto spojenou. Do toho jsme od září 2023 přešli na nový systém, který se snažím využívat v plném rozsahu mých schopností, já osobně jsem s ním spokojený, protože máme vše na jednom místě a přehledné. Jinak mám momentálně rozpracovaných pár "rozpisek" a zaučuji naši novou kolegyni na oddělení.

Co bys doporučil absolventům, kteří hledají práci?

Určitě aktivitu, zdravé sebevědomí a ukázat, že se nebojí výzev a rádi se naučí nové věci.
Uherské Hradiště
Avatar

Zdeněk Lapčík

MLCC Product Marketing Manager

V KAVX pracuji od června 2023 jako Product Marketing Manager pro keramické kondenzátory, zkráceně MLCC.

Jak ses o pozici dozvěděl?

Přes webové stránky a od bývalého kolegy.

Jaké byly první dny na pracovišti a samotné zapracování?

Přestože jsem pracoval jako produktový manažer, nastoupil jsem do odvětví  které je pro mě nové. Kolegové mi pomohli zorientovat se a také při zapracování na této pozici. Oceňuji přátelský přístup, vstřícnost a připravený adaptační plán.

Na čem teď pracuješ?

Velká část mé práce je příprava cen pro naše distributory, dotazy k výrobkům.

Co bys doporučil absolventům, kteří hledají práci?

Nebojte se nových výzev a příležitostí. Veřte svým schopnostem a pokud něco nejde, nebojte se říct si o pomoc.
Uherské Hradiště
Avatar

Michaela Kapustová

Asistentka zákaznického servisu

Do KAVX jsem nastoupila v listopadu 2022 na pozici Asistentka zákaznického servisu.

Jak ses o pozici dozvěděla?

Po absolvování školy a přestěhování se do Uherského Hradiště jsem několik týdnů hledala práci z mého oboru, které ale mnoho nebylo. Vyhledávala jsem nabídky na pracovních portálech, absolvovala pár pohovorů, a nakonec získala praxi ve veřejné správě, kde byla po čase možnost nastoupit na hlavní pracovní poměr. Úplnou (šťastnou:)) náhodou jsem poté narazila na nabídku KAVX a natolik mě zaujala možnost pracovat v mezinárodní firmě, že jsem ihned zaslala životopis. Pracovní pohovor byl i přes mé pochybnosti velice příjemný a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že i úspěšný.

Jaké byly první dny na pracovišti a samotné zapracování?

Trošku stresující, tak jako v každé nové práci, kam člověk nastupuje do nového prostředí a mezi nové lidi. Naštěstí nervozita rychle opadla a začal takzvaný trénink nováčků, který nás od základu obeznámil s KAVX procedurami, specifikacemi a pro mě do té doby naprosto neznámými technickými údaji výrobků. S cizími jazyky mi pak pomohl skvělý firemní benefit, a to možnost navštěvovat kurzy cizích jazyků s rodilými mluvčími. A nemůžu opomenout mé úžasné kolegy a jejich pomoc, díky které jsem se rychleji zaučila a byla užitečná i v samotné praxi.

Na čem teď pracuješ?

Dennodenně komunikuji se zákazníky a s ostatními odděleními v rámci KAVX, vkládám do systému a poté spravuji všechny objednávky zákazníků. Dále zákazníkům například pravidelně zpracovávám reporty, informuji je o stavu zásilek, aktivně předcházím problémům s dodávkami zboží a případné reklamace okamžitě vyřizuji tak, aby byl zákazník vždy spokojen.

Co bys doporučila absolventům, kteří hledají práci?

Důležité je si zdravě věřit a nedat šanci pochybnostem o vlastních schopnostech. A také se nenechat odradit, pokud je toho na člověka v novém zaměstnání hodně. Každá taková zkušenost Vás posune dál. Hodně štěstí:).